VAJ SUSAMI

1000 L

Kategori:

Vaj Susami

100% natyral: pa aplikim kimikatesh, pa aditivë të shtuar, i pa rafinuar dhe pa aromatizues. Vaji i farave të susamit, i punuar me sistemin e presimit në të ftohtë, është një vaj me shumë vlera kurative. Ai mund të përdoret për lëkurën e fytyres, skalpin e kokës si dhe të konsumohet në ushqime të ftohta, si psh: sallatërat. Vetitë anti-bakteriale dhe anti-virale që ky vaj përmban, mundësojnë që lëkura të rigjenerohet. Përdorimi i këtij vaji në flokë, siguron rigjenerimin e skalpit të kokës dhe i jep shkëlqim flokut.

Vetitë e vajit të susamit:

  • Vaji i susamit është i pasur me vitaminat: A, B1, B2, B3 dhe E.
  • Ky vaj i ëmbël me shije tipike ëshë jashtëzakonisht i rëndësishëm për shëndetin tonë.
  • Ka një përmbajtje të lartë mineralesh si kalçium, magnez dhe fosfor.

Përftimet nga vaji i susamit:

  • Veti antibakteriale
  • Antioksidant aktiv
  • Ul nivelin e sheqerit në gjak
  • Redukton tensionin e lartë të gjakut
Peshë 0.228 kg
Volumi

100ml

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “VAJ SUSAMI”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Shopping Cart